Кейсы

Оскаржили штраф у 17 000 гривень за ввезення автомобіля на іноземній реєстрації

Невеличка справа з якої можна почерпнути інформацію про те, як не сплачувати штраф за використання "євробляхи"

Успішно завершив одну невеличку справу якою можу поділитися за згодою клієнта. Питання стосувалося завезення «бляхи» на територію України. Так, як мій клієнт виступав просто особою, яка перетнула кордон з автомобілем, але фактично його не використовує, то звичайно, не дуже сильно хотілося сплачувати штраф по новому закону у 17 000 грн.

Складність справи полягала у тому, що у судді, яка розглядала справу не було жодного рішення про закриття провадження у зв’язку з відсутністю складу адмін. правопорушення. Пощастило, що клієнта «піймали» у тому районі, де апеляція вважає, що теперішні штрафи не розповсюджують свою дію у випадку ввезення авто, до моменту набрання чинності новою редакцією закону. Описав у запереченнях ці висновки з посиланням на рішення і суддя вирішила змінити свою думку. Дивно, але представник митниці не подавав апеляційну скаргу і рішення набуло законної сили.

P. S.: у інших регіонах позиція апеляції відрізняється і судді стоять на тому, що порушення строку вивезення транспортного засобу за межі України є триваючим правопорушенням і тому, теперішні штрафи можна застосувати до осіб, які завозили «бляхи» до моменту посилення відповідальності. Можливо одного дня Касація поставить крапку у цьому питанні, а поки, керуємося практикою апеляційних судів.