Банківське та фінансове право
Відголоски світової фінансової кризи 2008 року сильно вдарили по усіх галузях бізнесу. Банківський та фінансовий сектор не є виключенням. Постраждали, як кредитори, так і самі позичальники. Їхня запекла боротьба триває більше десяти років, але вона шкодить не лише сторонам конфлікту, а й іншим громадянам. З метою мінімізації ризиків фінансові установи своїм новим клієнтам видають кошти з завищеними процентними ставками. А про іпотечне кредитування більшість банківських установ і взагалі не хочуть згадувати. За таких умов для кредиторів та позичальників є актуальним питання врегулювання старих прострочених кредитів. А для людей, які хочуть отримати кошти на купівлю житла чи розвиток бізнесу – знайти кошти на свої потреби за межами банківських установ.
На жаль, навіть при мирному врегулюванні конфлікту одна зі сторін може постраждати через юридичну необізнаність. Наприклад, з боку позичальників частими є випадки підписання документів на підставі яких банки списують залишки заборгованості. На суму прощення держава нараховує податки та вимагає позичальника сплатити п’яту частину від прощеної суми. Такої ситуації можна було б уникнути за допомогою такого інструменту, як факторинг.
Навіть з боку фінансових установ зустрічаються серйозні проблемні питання стягнення боргу. Майже для усіх банків є нетиповим основним заняттям стягнення боргів, а тому, буває, що установа не знає, що робити з кредитом по якому позичальник за допомогою «знайомств» разом з усім своїм майном вивів предмет забезпечення на іншу особу. У результаті, максимум на що може розраховувати банк, так це на отримання судового рішення про стягнення боргу з «голого і босого» клієнта. Як повернути іпотеку розуміння може не бути. Доволі часто такі кредити просто списують.
Наша команда має значний досвід роботи, як з позичальниками, так і з кредиторами. Ми супроводжували клієнтів у складних судових процесах, як з однієї сторони, так і з іншої. Супроводжували мирові угоди та розробляли їх структуру з метою зменшення фінансового навантаження контрагентів. Крім того, маємо досвід у супроводженні угод кредитування фізичних осіб іншими фізичними особами, у тому числі забезпечених іпотекою. Ще однією актуальною послугою, яку ми надаємо є інвестиції у проблемні кредити. Вона полягає у підборі цікавих проблемних активів, які можна викупити з хорошим дисконтом для себе або подальшого перепродажу за ринковою ціною.
Велика Палата вказала, коли право вимоги за кредитним договором може бути відступлено на користь не фінансової установи.
Велика Палата вказала на неможливість відступлення права вимоги за кредитним договором на користь не фінансової установи.
Велика Палата Верховного Суду вчергове вирішувала питання чи слід банкам дотримуватися досудового врегулювання заборгованості з позичальниками та наслідки пред’явлення позову за відсутності переговорів
Про те, як суди дивляться на позовні заяви про визнання недійсними договорів іпотеки майнових прав укладених до 2009 року, коли ЗУ «Про іпотеку» не передбачав іпотеки таких майнових прав
Аналіз основних правових висновків в спорах, пов’язаних зі стягненням заборгованості за договорами позики прийнятих судами касаційної інстанції за 2019 рік
Аналіз актуальної судової практики щодо реалізації іпотеки на електронних торгах з зареєстрованими дітьми у житлі
Аналіз основних правових висновків в спорах, пов’язаних зі стягненням заборгованості за кредитними договорами та зверненням стягнення на іпотеку, прийнятих Великою Палатою ВС протягом 2019 року
Ще одне дуже цікаве та правильне судове рішення. Велика Палата «поламала» усталену судову практику по стягненню заборгованості ПриватБанком за кредитними картками.
Велика Палата врегулювала розбіжності судової практики Верховного Суду України щодо нарахування процентів та неустойки за договором банківського вкладу.
Доволі очевидний висновок про неможливість перереєстрації права власності, але у деяких суддів були складнощі з його застосуванням.
Ще один правовий висновок Верховного Суду, який вказує на неможливість звернення стягнення на іпотеку, яка підпадає під мораторій.
Верховний Суд уточнив свої правові висновки, зазначені у постановах від 28.03.2018 року, 04.07.2018 року та 31.10.2018 року у контексті нарахування процентів після закінчення строку кредитування.
Аналіз актуальних правових висновків в спорах, пов’язаних зі стягненням заборгованості за кредитними договорами та звернення стягнення на іпотеку, прийнятих Верховним Судом протягом 2018 року.
Нещодавно Верховна Рада прийняла, а президент підписав, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування».
Верховний суд відмовився відступити від попередніх правових позицій у питаннях виселення колишнього власника майна з житлового приміщення, яке було реалізовано у зв'язку з невиконанням зобов'язань за кредитним договором.
18.09.2018 року Верховний Суд у складі Великої Палати розглянув справу № 921/107/15-г/16, яка стосувалася звернення стягнення на предмет іпотеки у рахунок погашення заборгованості за кредитним договором.
Останнім часом актуальна для багатьох банківських позичальників справа
Останнім часом актуальна для багатьох банківських позичальників справа





