Послуги

Ліквідація юридичної особи/припинення діяльності фізичної особи-підприємця

Ліквідаційна процедура є однією з найскладніших у сфері корпоративного права. Внесенню відомостей про припинення юридичної особи передує значна кількість дій, пов’язаних із створенням ліквідаційної комісії, стягненням дебіторських заборгованостей, розрахунком із кредиторами, передачею документів до архівів, та багатьма іншими діями, пов’язаними із припиненням юридичної особи.

Під час ліквідації мають бути закриті усі рахунки юридичної особи, які були відкриті у фінансових установах, окрім тих, які потрібні для розрахунків із кредиторами під час ліквідації юридичної особи. Здійснюється закриття усіх структурних підрозділів юридичної особи.

При ліквідації юридичної особи необхідно забезпечити дотримання вимог законодавства про працю. Зокрема, звільнення працівників має бути здійснене за пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України, із попередженням усіх працівників, які будуть звільнені, не пізніше ніж за два місяці.

В ході ліквідаційної процедури проводиться інвентаризація майна юридичної особи, її відокремлених та структурних підрозділів, з метою визначення активів юридичної особи. Таке майно підлягає оцінці. Також, має бути врахована необхідність виявити та повернути органам місцевого самоврядування ліцензії, документи дозвільного характеру, інші документи, печатки та штампи, які підлягають поверненню до таких органів. Має бути визначено обсяг документів, які підлягають обов’язковій здачі в архів.

Ліквідаційна процедура завжди пов’язана із взаємодією із значною кількістю суб’єктів. Пред’явлення вимог та позовів до боржників, отримання вимог від кредиторів, подання фінансової звітності органам Пенсійного фонду та фонду соціального страхування, спілкування із органами податкової служби, реєстраторами – всі ці дії належить вчиняти у повній відповідності до вимог законодавства України задля недопущення ускладнення процедури ліквідації юридичної особи чи припинення фізичної особи-підприємця.

Як скористатися нашими послугами?
  1. Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
  2. Направте запитувані юристом документи.
  3. Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
  4. Підпишіть договір та очікуйте вирішення Вашої проблеми.
від 10 000 грн.
Залишити заявку
Статті по цій темі
Велика Палата визначила юрисдикцію та належний спосіб захисту в корпоративному спорі щодо порушення переважного права учасника ТОВ на викуп частки іншого учасника
Велика Палата визначила юрисдикцію та належний спосіб захисту в корпоративному спорі щодо порушення переважного права учасника ТОВ на викуп частки іншого учасника

Велика Палата Верховного Суду дослідила порядок застосування положень Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» у корпоративних спорах при передачі права власності на частку в статутному капіталі від однієї особи до іншої.

Корпоративне право
03.07.2021 |  1511
Нотаріуси тепер можуть проставляти апостиль
Нотаріуси тепер можуть проставляти апостиль

Змінено Порядок проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

Корпоративне право
13.03.2020 |  1299
Всі статті по цій темі 
Відгуки
Любовь Пушкарская
19.09.2021
Любовь Пушкарская
Большое спасибо Александру за его профессионально выполненную работу, за его отношение уважительное к клиенту. Побольше бы, в нашей стране таких умных, грамотных специалистов. Ещё раз вам большое спасибо. Здоровья вам и удачи по жизни.
Vlad Demeschuk
18.07.2021
Vlad Demeschuk
Очень хороший адвокат помог мне в моей проблеме , все разобрали отлично , всем советую
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За...
Докладніше
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За своїм зверненням отримала якісну, позитивну консультацію та впевненість в своїх подальших діях! Рекомендую всім, хто має проблемні відносини з банками та колекторськими установами! Звертайтесь, тут Вам дійсно допоможуть!!!!
Ihor Shafar
21.04.2020
Ihor Shafar
Дуже рекомендую Олександра як висококваліфікованого юриста, все швидко якісно та ефективно.
Всі відгуки