Ліквідація юридичної особи/припинення діяльності фізичної особи-підприємця
Ліквідаційна процедура є однією з найскладніших у сфері корпоративного права. Внесенню відомостей про припинення юридичної особи передує значна кількість дій, пов’язаних із створенням ліквідаційної комісії, стягненням дебіторських заборгованостей, розрахунком із кредиторами, передачею документів до архівів, та багатьма іншими діями, пов’язаними із припиненням юридичної особи.
Під час ліквідації мають бути закриті усі рахунки юридичної особи, які були відкриті у фінансових установах, окрім тих, які потрібні для розрахунків із кредиторами під час ліквідації юридичної особи. Здійснюється закриття усіх структурних підрозділів юридичної особи.
При ліквідації юридичної особи необхідно забезпечити дотримання вимог законодавства про працю. Зокрема, звільнення працівників має бути здійснене за пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України, із попередженням усіх працівників, які будуть звільнені, не пізніше ніж за два місяці.
В ході ліквідаційної процедури проводиться інвентаризація майна юридичної особи, її відокремлених та структурних підрозділів, з метою визначення активів юридичної особи. Таке майно підлягає оцінці. Також, має бути врахована необхідність виявити та повернути органам місцевого самоврядування ліцензії, документи дозвільного характеру, інші документи, печатки та штампи, які підлягають поверненню до таких органів. Має бути визначено обсяг документів, які підлягають обов’язковій здачі в архів.
Ліквідаційна процедура завжди пов’язана із взаємодією із значною кількістю суб’єктів. Пред’явлення вимог та позовів до боржників, отримання вимог від кредиторів, подання фінансової звітності органам Пенсійного фонду та фонду соціального страхування, спілкування із органами податкової служби, реєстраторами – всі ці дії належить вчиняти у повній відповідності до вимог законодавства України задля недопущення ускладнення процедури ліквідації юридичної особи чи припинення фізичної особи-підприємця.
- Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
- Направте запитувані юристом документи.
- Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
- Підпишіть договір та очікуйте вирішення Вашої проблеми.
Велика Палата Верховного Суду дослідила порядок застосування положень Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» у корпоративних спорах при передачі права власності на частку в статутному капіталі від однієї особи до іншої.
Змінено Порядок проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.




