Послуги

Оформлення дозволу на виїзд дитини за межі України з одним з батьків тимчасово або на постійне місце проживання

Законодавством України передбачено право особи на вільне пересування, зокрема, виїзд за кордон. Однак, дитина, яка не досягла шістнадцяти років, може виїхати з України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або супроводі осіб, які уповноважені ними.

Таким чином, якщо дитина виїжджає за кордон лише з одним з батьків, попередньо необхідно отримати нотаріально посвідчену згоду іншого з батьків, на перетинання кордону. В такій згоді має бути зазначено державу прямування та період перебування за кордоном.

Таким чином, для кожного виїзду дитини за кордон, той з батьків, що залишається в Україні, повинен надати нотаріально посвідчену згоду (окрім випадків, коли метою поїздки є лікування, навчання, спілкування з родичами тощо).

 

Виїхати з України без необхідності отримувати нотаріально посвідчену згоду іншого з батьків можна в наступних випадках:

 • якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства;
 • якщо в закордонному паспорті особи з якою дитина виїжджає, або в проїзному документі самої дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном.

 

Також, не вимагається отримання згоди при пред’явленні:

 • про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці (видається виконавчою службою, приватним виконавцем);
 • свідоцтва про смерть другого з батьків;
 • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
 • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
 • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
 • рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
 • довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;
 • свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини, легалізованого або засвідченого апостилем, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України;
 • у разі тимчасового виїзду з України на строк до одного місяця під час пред’явлення рішення суду або органу опіки та піклування або їх копій, засвідчених нотаріально чи органом, який їх видав, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною або який уповноважив на це нотаріально посвідченою згодою інших осіб;
 • у разі тимчасового виїзду з України на строк до одного місяця та більше дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на захворювання, передбачені частиною п’ятою статті 157 Сімейного кодексу України, під час пред’явлення таких документів або їх копій, засвідчених нотаріально чи органом, який їх видав:
  • довідки, виданої органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем, про наявність заборгованості із сплати аліментів (у разі коли сукупний розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за три місяці);
  • документа, виданого лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в порядку та за формою, встановленими МОЗ (у разі коли сума заборгованості по аліментах становить понад три місяці, але не більше чотирьох місяців).

 

Втім, частішими є випадки, коли для виїзду дитини за кордон все-таки необхідно отримати згоду іншого з батьків. Й іноді, інший з батьків не бажає її надавати. В такому випадку, необхідно звернутися до суду з позовом про дозвіл на тимчасовий виїзд за кордон неповнолітньої дитини.

У випадку, коли планується не тимчасовий чи періодичний виїзд за межі України, а виїзд на постійне місце проживання (ПМП), необхідно звернутися до територіального органу Державної міграційної служби. Заява розглядатиметься протягом трьох місяців з дати подачі документів, а про прийняте рішення заявника буде повідомлено письмово. У випадку прийняття позитивного рішення, дозвіл на виїзд на ПМП діятиме протягом шести місяців.

Якщо виїзд на ПМП планується лише з одним з батьків, до пакету документів доведеться додати також нотаріально посвідчену згоду другого з батьків, що залишається в Україні. Якщо другий з батьків відмовляється від надання такої згоди, доведеться звертатися до суду.

Як скористатися нашими послугами?
 1. Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
 2. Направте запитувані юристом документи.
 3. Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
 4. Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
від 1 500 грн.
Залишити заявку
Статті по цій темі
Велика Палата визначила коли майно одного з подружжя може стати спільною сумісною власністю
Велика Палата визначила коли майно одного з подружжя може стати спільною сумісною власністю

Велика Палата вказала на критерії за яких особисте майно одного члена з подружжя може стати спільною власністю обох

Сімейне право
22.10.2020 |  3529
Як розлучитися? Коли потрібно йти в ДРАЦС, а коли - в суд?
Як розлучитися? Коли потрібно йти в ДРАЦС, а коли - в суд?

Коли можна розлучитись через ДРАЦС, а коли лише через суд. Перелік документів.

Сімейне право
24.01.2020 |  3646
Всі статті по цій темі 
Відгуки
Любовь Пушкарская
19.09.2021
Любовь Пушкарская
Большое спасибо Александру за его профессионально выполненную работу, за его отношение уважительное к клиенту. Побольше бы, в нашей стране таких умных, грамотных специалистов. Ещё раз вам большое спасибо. Здоровья вам и удачи по жизни.
Vlad Demeschuk
18.07.2021
Vlad Demeschuk
Очень хороший адвокат помог мне в моей проблеме , все разобрали отлично , всем советую
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За...
Докладніше
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За своїм зверненням отримала якісну, позитивну консультацію та впевненість в своїх подальших діях! Рекомендую всім, хто має проблемні відносини з банками та колекторськими установами! Звертайтесь, тут Вам дійсно допоможуть!!!!
Ihor Shafar
21.04.2020
Ihor Shafar
Дуже рекомендую Олександра як висококваліфікованого юриста, все швидко якісно та ефективно.
Всі відгуки