Послуги

Поділ майна подружжя

Законодавством України передбачено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Це стосується навіть майна, власником якого записаний лише один з подружжя. Виключенням є хіба речі індивідуального користування.

У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними (договором про поділ майна подружжя) або шлюбним договором.

Якщо самостійно домовитись про розподіл майна неможливо, це питання може вирішити суд. Але варто враховувати, що в такому випадку суддя буде намагатися розділити майно порівну, що може суперечити інтересам одного з подружжя.

Втім, вихід з ситуації є. Законодавством України передбачений ряд випадків, коли суд може відступити від засад розподілу майна подружжя порівну.

Так, при вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.

Також, частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.

Окремої уваги заслуговує поділ так званих неподільних речей (наприклад будинку, квартири). За загальним правилом, неподільні речі присуджуються одному з подружжя. В таких випадках, інший з подружжя має право на отримання грошової компенсації. Але для цього, інший з подружжя має надати свою згоду на отримання грошової компенсації, а інший – зобов’язаний внести відповідну грошову суму на депозитний рахунок суду.

Якщо цього не буде зроблено, а саму неподільну річ неможливо реально поділено між подружжям відповідно до їх часток, суд залишить таке майно в спільній частковій власності, а за кожним із подружжя визначить ідеальну частку в такому майні.

Як можна побачити, наявність спору про поділ майна подружжя вимагає врахування низки деталей, а тому, краще звернутися до кваліфікованих юристів, які зможуть як зібрати всі необхідні докази, так і побудувати стратегію роботи таким чином, щоб Ви отримали позитивне для себе рішення в найкоротші строки.

Як скористатися нашими послугами?
  1. Залиште заявку у формі зворотного зв'язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
  2. Направте запитувані юристом документи.
  3. Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
  4. Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
за домовленістю
Залишити заявку
Статті по цій темі
Велика Палата визначила коли майно одного з подружжя може стати спільною сумісною власністю
Велика Палата визначила коли майно одного з подружжя може стати спільною сумісною власністю

Велика Палата вказала на критерії за яких особисте майно одного члена з подружжя може стати спільною власністю обох

Сімейне право
22.10.2020 |  3529
Як розлучитися? Коли потрібно йти в ДРАЦС, а коли - в суд?
Як розлучитися? Коли потрібно йти в ДРАЦС, а коли - в суд?

Коли можна розлучитись через ДРАЦС, а коли лише через суд. Перелік документів.

Сімейне право
24.01.2020 |  3646
Всі статті по цій темі 
Відгуки
Любовь Пушкарская
19.09.2021
Любовь Пушкарская
Большое спасибо Александру за его профессионально выполненную работу, за его отношение уважительное к клиенту. Побольше бы, в нашей стране таких умных, грамотных специалистов. Ещё раз вам большое спасибо. Здоровья вам и удачи по жизни.
Vlad Demeschuk
18.07.2021
Vlad Demeschuk
Очень хороший адвокат помог мне в моей проблеме , все разобрали отлично , всем советую
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За...
Докладніше
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За своїм зверненням отримала якісну, позитивну консультацію та впевненість в своїх подальших діях! Рекомендую всім, хто має проблемні відносини з банками та колекторськими установами! Звертайтесь, тут Вам дійсно допоможуть!!!!
Ihor Shafar
21.04.2020
Ihor Shafar
Дуже рекомендую Олександра як висококваліфікованого юриста, все швидко якісно та ефективно.
Всі відгуки