Поділ майна подружжя
Законодавством України передбачено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Це стосується навіть майна, власником якого записаний лише один з подружжя. Виключенням є хіба речі індивідуального користування.
У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними (договором про поділ майна подружжя) або шлюбним договором.
Якщо самостійно домовитись про розподіл майна неможливо, це питання може вирішити суд. Але варто враховувати, що в такому випадку суддя буде намагатися розділити майно порівну, що може суперечити інтересам одного з подружжя.
Втім, вихід з ситуації є. Законодавством України передбачений ряд випадків, коли суд може відступити від засад розподілу майна подружжя порівну.
Так, при вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.
Також, частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.
Окремої уваги заслуговує поділ так званих неподільних речей (наприклад будинку, квартири). За загальним правилом, неподільні речі присуджуються одному з подружжя. В таких випадках, інший з подружжя має право на отримання грошової компенсації. Але для цього, інший з подружжя має надати свою згоду на отримання грошової компенсації, а інший – зобов’язаний внести відповідну грошову суму на депозитний рахунок суду.
Якщо цього не буде зроблено, а саму неподільну річ неможливо реально поділено між подружжям відповідно до їх часток, суд залишить таке майно в спільній частковій власності, а за кожним із подружжя визначить ідеальну частку в такому майні.
Як можна побачити, наявність спору про поділ майна подружжя вимагає врахування низки деталей, а тому, краще звернутися до кваліфікованих юристів, які зможуть як зібрати всі необхідні докази, так і побудувати стратегію роботи таким чином, щоб Ви отримали позитивне для себе рішення в найкоротші строки.
- Залиште заявку у формі зворотного зв'язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
- Направте запитувані юристом документи.
- Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
- Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
Велика Палата вказала на критерії за яких особисте майно одного члена з подружжя може стати спільною власністю обох
Коли можна розлучитись через ДРАЦС, а коли лише через суд. Перелік документів.





