Розробка договорів про поділ майна подружжя
Законодавством України передбачено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Це стосується навіть майна, власником якого записаний лише один з подружжя. Виключенням є хіба речі індивідуального користування.
Якщо коротко, то це означає, що все майно, яке було придбане з моменту державної реєстрації шлюбу належить спільно і чоловікові, і дружині. При цьому, не має значення чи обидва з подружжя докладали зусиль для придбання такого майна. А тому, у випадку виникнення спору про поділ майна подружжя, суд намагатиметься розділити майно порівну.
Зрозуміло, що можуть бути ситуації, коли рівний поділ майна судом може йти в розріз з інтересами подружжя.
Через це, Сімейний кодекс України містить положення, за яким чоловік і дружина мають право за взаємною згодою поділити майно, що належить їм на праві спільної сумісної власності. При чому, це можна зробити незалежно від розірвання шлюбу. Після укладення відповідного договору про поділ майна подружжя, спільне майно розподіляється між чоловіком і дружиною, а спільна сумісна власність на нього припиняється.
Договір про поділ майна подружжя може стосуватися як всього майна чи майнових прав, що були набуті подружжям з моменту реєстрації шлюбу, так і його частини. Також, якщо поділ є нерівноцінним, можна домовитись, про виплату грошової компенсації. При цьому важливо мати на увазі, що такий договір може бути укладений лише щодо наявного майна.
- Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
- Направте запитувані юристом документи.
- Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
- Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
Велика Палата вказала на критерії за яких особисте майно одного члена з подружжя може стати спільною власністю обох
Коли можна розлучитись через ДРАЦС, а коли лише через суд. Перелік документів.




