Послуги

Розробка договорів про поділ майна подружжя

Законодавством України передбачено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Це стосується навіть майна, власником якого записаний лише один з подружжя. Виключенням є хіба речі індивідуального користування.

Якщо коротко, то це означає, що все майно, яке було придбане з моменту державної реєстрації шлюбу належить спільно і чоловікові, і дружині. При цьому, не має значення чи обидва з подружжя докладали зусиль для придбання такого майна. А тому, у випадку виникнення спору про поділ майна подружжя, суд намагатиметься розділити майно порівну.

Зрозуміло, що можуть бути ситуації, коли рівний поділ майна судом може йти в розріз з інтересами подружжя.

Через це, Сімейний кодекс України містить положення, за яким чоловік і дружина мають право за взаємною згодою поділити майно, що належить їм на праві спільної сумісної власності. При чому, це можна зробити незалежно від розірвання шлюбу. Після укладення відповідного договору про поділ майна подружжя, спільне майно розподіляється між чоловіком і дружиною, а спільна сумісна власність на нього припиняється.

Договір про поділ майна подружжя може стосуватися як всього майна чи майнових прав, що були набуті подружжям з моменту реєстрації шлюбу, так і його частини. Також, якщо поділ є нерівноцінним, можна домовитись, про виплату грошової компенсації. При цьому важливо мати на увазі, що такий договір може бути укладений лише щодо наявного майна.

Як скористатися нашими послугами?
  1. Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
  2. Направте запитувані юристом документи.
  3. Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
  4. Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
від 3 000 грн.
Залишити заявку
Статті по цій темі
Велика Палата визначила коли майно одного з подружжя може стати спільною сумісною власністю
Велика Палата визначила коли майно одного з подружжя може стати спільною сумісною власністю

Велика Палата вказала на критерії за яких особисте майно одного члена з подружжя може стати спільною власністю обох

Сімейне право
22.10.2020 |  3529
Як розлучитися? Коли потрібно йти в ДРАЦС, а коли - в суд?
Як розлучитися? Коли потрібно йти в ДРАЦС, а коли - в суд?

Коли можна розлучитись через ДРАЦС, а коли лише через суд. Перелік документів.

Сімейне право
24.01.2020 |  3647
Всі статті по цій темі 
Відгуки
Любовь Пушкарская
19.09.2021
Любовь Пушкарская
Большое спасибо Александру за его профессионально выполненную работу, за его отношение уважительное к клиенту. Побольше бы, в нашей стране таких умных, грамотных специалистов. Ещё раз вам большое спасибо. Здоровья вам и удачи по жизни.
Vlad Demeschuk
18.07.2021
Vlad Demeschuk
Очень хороший адвокат помог мне в моей проблеме , все разобрали отлично , всем советую
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За...
Докладніше
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За своїм зверненням отримала якісну, позитивну консультацію та впевненість в своїх подальших діях! Рекомендую всім, хто має проблемні відносини з банками та колекторськими установами! Звертайтесь, тут Вам дійсно допоможуть!!!!
Ihor Shafar
21.04.2020
Ihor Shafar
Дуже рекомендую Олександра як висококваліфікованого юриста, все швидко якісно та ефективно.
Всі відгуки