Стягнення аліментів або оскарження такого стягнення
Стягнути аліменти можна в два способи: в добровільному та в примусовому порядку.
В першому випадку сторони укладають між собою договір, в якому погоджують розмір та періодичність сплати аліментів. Також, один з батьків може подати за місцем своєї роботи подати заяву про відрахування аліментів у розмірі та на строк, визначені в такій заяві.
В другому випадку, один із батьків звертається до суду із заявою про стягнення аліментів. Аліменти можуть бути присуджені у вигляді частки від заробітку, або в твердій сумі. Після видачі судом виконавчого документу, його можна самостійно надіслати, разом із заявою, про здійснення відрахування аліментів, за місцем роботи боржника, або направити таку заяву до виконавчої служби чи приватному виконавцю.
Аліменти утримуються з усіх видів заробітку, а також додаткових винагород як за місцем основної роботи, так і за роботою за сумісництвом. При цьому, вони можуть бути стягнуті за попередній час. Якщо виконавчий лист не пред’являвся до виконання то за строк, не більше як за десять років, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання. Якщо ж за виконавчим листом, пред'явленим до виконання, аліменти не стягувалися у зв'язку з розшуком платника аліментів або у зв'язку з його перебуванням за кордоном, вони мають бути сплачені за весь минулий час.
У разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості. Також, існує можливість стягнення аліментів навіть з особи, яка виїхала за кордон на постійне місце проживання.
При цьому, існує можливість стягнення аліментів з особи, яка виїхала за кордон на постійне місце проживання.
- Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
- Направте запитувані юристом документи.
- Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
- Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
Велика Палата вказала на критерії за яких особисте майно одного члена з подружжя може стати спільною власністю обох
Коли можна розлучитись через ДРАЦС, а коли лише через суд. Перелік документів.




