Послуги

Визначення місця проживання дитини

Відповідно до ч. 1 ст. 141 Сімейного кодексу України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Якщо дитина не досягла десяти років, місце її проживання визначається за згодою батьків. Якщо дитина досягла десяти років, то до уваги також береться думка й самої дитини. І якщо дитині виповнилося чотирнадцять років, вона може сама визначити, з ким з батьків, які живуть окремо, вона бажає проживати.

Спір про визначення місця проживання дитини може бути вирішений органом опіка та піклування або судом.

 

При цьому, в будь-якому випадку, до уваги буде братися:

  • ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків;
  • особиста прихильність дитини до кожного з них;
  • вік дитини;
  • стан здоров'я дитини;
  • інші обставини, що мають істотне значення.

 

Серед таких обставин може бути наявність самостійного доходу, зловживання спиртними напоями або наркотичними засобами, аморальна поведінка, яка може зашкодити розвиткові дитини. Наявність будь-якої з цих умов є підставою для того, щоб орган опіки та піклування чи суд відмовив у передачі дитини для проживання з такою особою.

Також, суд враховуватиме умови проживання кожного з батьків, чи мають вони реальну можливість займатися вихованням дитини, забезпечити їй належні умови для розвитку. Тут матиме значення рід занять кожного з батьків та їх режим роботи, матеріальне становище кожного з батьків. Перевагою може бути також наявність у родині батька чи матері дитини осіб, які зможуть допомогти їм доглядати та виховувати дитину (наприклад, родичі).

Самостійно займатися вирішенням питання визначення місця проживання дитини досить непросто, особливо, коли справа доходить до суду чи органу опіки та піклування. Тому, краще заручитися підтримкою кваліфікованих юристів.

Як скористатися нашими послугами?
  1. Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
  2. Направте запитувані юристом документи.
  3. Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
  4. Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
1 500 грн. за годину роботи
Залишити заявку
Статті по цій темі
Велика Палата визначила коли майно одного з подружжя може стати спільною сумісною власністю
Велика Палата визначила коли майно одного з подружжя може стати спільною сумісною власністю

Велика Палата вказала на критерії за яких особисте майно одного члена з подружжя може стати спільною власністю обох

Сімейне право
22.10.2020 |  2445
Як розлучитися? Коли потрібно йти в ДРАЦС, а коли - в суд?
Як розлучитися? Коли потрібно йти в ДРАЦС, а коли - в суд?

Коли можна розлучитись через ДРАЦС, а коли лише через суд. Перелік документів.

Сімейне право
24.01.2020 |  2580
Всі статті по цій темі 
Відгуки
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За...
Докладніше
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За своїм зверненням отримала якісну, позитивну консультацію та впевненість в своїх подальших діях! Рекомендую всім, хто має проблемні відносини з банками та колекторськими установами! Звертайтесь, тут Вам дійсно допоможуть!!!!
Ihor Shafar
21.04.2020
Ihor Shafar
Дуже рекомендую Олександра як висококваліфікованого юриста, все швидко якісно та ефективно.
Лидия Лазько
18.01.2020
Лидия Лазько
Обратилась за консультацией, получила исчерпывающие, понятные для простого человека ответы, советую всем обращаться.
Valery Kupyreva
05.11.2019
Valery Kupyreva
Оказалась в непростой ситуации, которая могла решиться только в судебном порядке. Я занялась поисками адвоката. Встречалась со многими, но так и не смогла выбрать, поскольку их профессионализм оставлял желать лучшего. Поиски продолжались около...
Докладніше
Valery Kupyreva
05.11.2019
Valery Kupyreva
Оказалась в непростой ситуации, которая могла решиться только в судебном порядке. Я занялась поисками адвоката. Встречалась со многими, но так и не смогла выбрать, поскольку их профессионализм оставлял желать лучшего. Поиски продолжались около месяца, пока мне не посоветовали Курочкина Александра. Он действительно профессионал своего дела. При ведении дела в суде продемонстрировал отличные знания закона и права. Добросовестно и очень тщательно изучал документы и материалы дела, глубоко вникал в суть вопроса. Его исковое заявление было аргументированно и грамотно составлено, опиралось на законодательную и нормативную базу.Выражаю искреннюю и глубокую благодарность адвокату Курочкину Александру за высокий профессионализм, компетентность и эффективность, проявленные им при оказании юридической помощи в рамках моего судебного дела.
Всі відгуки