Визнання та оспорювання батьківства
Сімейним кодексом України передбачено декілька правил, що стосуються походження дитини.
Так дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров'я про народження дружиною дитини.
Якщо дитина була народжена дружиною в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій, здійснених за письмовою згодою її чоловіка, він записується батьком дитини.
У випадку, якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу або визнання шлюбу недійсним, але після реєстрації повторного шлюбу її матері з іншою особою, вважається, що батьком дитини є чоловік її матері у повторному шлюбі. Батьківство ж попереднього чоловіка може бути визначене на підставі його спільної заяви з чоловіком у повторному шлюбі або за рішенням суду.
Якщо ж мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини, а походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини, або за рішенням суду.
В останньому випадку, позов при визнання батьківства може бути поданий як самою матір’ю, так і опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, самою дитиною, яка досягла повноліття, а також особою, яка вважає себе батьком дитини.
У випадку подання позову про визнання батьківства, буде необхідно надати докази того, що батьком дитини є конкретний чоловік. Це можуть бути будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи і, як правило, в таких випадках проводиться судово-генетична експертиза.
Оспорити батьківство можна у випадках, якщо дитина була зачата і народжена у шлюбі, у випадку реєстрації повторного шлюбу, якщо батьківство дитини визначене заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою.
- Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
- Направте запитувані юристом документи.
- Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
- Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
Велика Палата вказала на критерії за яких особисте майно одного члена з подружжя може стати спільною власністю обох
Коли можна розлучитись через ДРАЦС, а коли лише через суд. Перелік документів.




