Оскарження рішень та дій нотаріуса при оформленні спадщини
Цивільний кодекс України передбачає нотаріальний порядок оформлення права на спадщину. Відповідно, нотаріус займається цим процесом, починаючи із заведення спадкової справо і до видачі свідоцтва про право на спадщину.
На будь-якому з цих етапів можна зіткнутися з тим, що нотаріус з тих чи інших причин вчиняє дії (відмовляється від їх вчинення), що перешкоджають оформленню спадщини. В таких випадках постає питання оскарження рішень та дій (відмови від вчинення дій) до суду.
Для прикладу, нотаріус може завести спадкову справу з порушенням вимог щодо належного місця її заведення, відмовити в видачі свідоцтва про право на спадщину, свідоцтва про право на обов’язкову частку в спадщині.
В такому випадку важливо зібрати усі наявні докази, які б свідчили про неправомірність такої поведінки нотаріуса.
Це можуть бути:
- Документи, що стосуються вчиненої нотаріальної дії. Це може бути оригінал заповіту, свідоцтва про право на спадщину, про право власності на частку в спільному майні подружжя, інші документи;
- Постанова нотаріуса або відповідний акт посадової особи, яка вчиняє нотаріальні дії, про відмову вчинити дану нотаріальну дію;
Зібравши всі докази, необхідно підготувати позовну заяву, в якій правильно викласти свою позицію, пояснити в чому саме полягає протиправна поведінка нотаріуса.
Як на етапі збору доказів, при підготовці позовної заяви та представництві інтересів в суді необхідно володіти спеціальними знаннями, а тому, для вирішення питання на Вашу користь, необхідно звернутися до кваліфікованого юриста.
- Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
- Направте запитувані юристом документи.
- Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
- Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
Про те, якими є та бувають підстави для встановлення додаткового строку на прийняття спадщини. Які причини суди вважають поважними, а які ні.




