Оскарження відмови від спадщини
З моменту відкриття спадщини у спадкоємців є можливість як прийняти, так і відмовитися від прийняття спадщини.
Відмова від прийняття спадщини може бути доцільною у випадках, коли окрім прав, що належали спадкодавцеві та не припинилися внаслідок його смерті, до спадкоємців переходять також і його обов’язки, через які отримання спадщини може втратити сенс.
Відмова від прийняття спадщини може бути здійснена спадкоємцем як за законом, так і за заповітом.
Однак, відмова від прийняття спадщини не є безповоротнім кроком. Згідно ч. 6 ст. 1273 Цивільного кодексу України відмова від прийняття спадщини може бути відкликана протягом строку, встановленого для її прийняття. Якщо ж особа не встигне відкликати відмову від прийняття спадщини протягом цього строку (6 місяців з моменту відкриття спадщини), то для відновлення свого права на спадкування доведеться звернутись до суду.
Цивільним кодексом України передбачені підстави, з яких правочини, зокрема відмова від прийняття спадщини, визнаються недійсними. До таких підстав відносяться:
- Відмова від прийняття спадщини була вчинена спадкоємцем, який в момент її вчинення не усвідомлював значення своїх дій та (або) не міг керувати ними;
- Відмова від прийняття спадщини була вчинена внаслідок помилки;
- Відмова від прийняття спадщини була вчинена під впливом обману, або насильства;
- Відмову від прийняття спадщини було вчинено під впливом тяжкої обставини і на вкрай невигідних умовах.
Щоб ефективно захистити свої інтереси, необхідно звернутися до кваліфікованого спеціаліста, який зможе як зібрати всі необхідні докази, так і правильно представляти Вас в суді.
- Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
- Направте запитувані юристом документи.
- Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
- Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
Про те, якими є та бувають підстави для встановлення додаткового строку на прийняття спадщини. Які причини суди вважають поважними, а які ні.




