Послуги

Поновлення строку на одержання спадщини

Цивільним кодексом встановлені чіткі строки прийняття спадщини. Згідно ч. 1 ст. 1270 Цивільного кодексу України цей строк становить шість місяців з дати відкриття спадщини.

Якщо протягом цього строку спадкоємець не вчинить дій, які свідчать про прийняття ним спадщини (подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини), то після спливу шести місяців з дати відкриття спадщини, він не зможе отримати спадщину. При цьому, важливо знати, що якщо спадкоємець постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, то він автоматично визнається таким, що прийняв спадщину.

В принципі, за загальним правилом, спадкоємець, який пропустив строк, може, за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, подати заяву нотаріусу про прийняття спадщини.

Якщо ж домовитися зі спадкоємцями, які прийняли спадщину не вийде, то доведеться звертатися до суду із позовною заявою про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини.

Для надання додаткового строку на прийняття спадщини необхідно довести поважність причин пропуску строку на прийняття спадщини. При цьому, законом не встановлено перелік причин, які можуть вважатися поважними, а тому вирішення спору залежатиме від конкретних обставин справи.

 

Однак, судова практика наразі визначає наступні причини, що можуть бути визнані поважними:

 • тривала хвороба спадкоємців;
 • велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна;
 • складні умови праці, які, зокрема, пов`язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними;
 • перебування спадкоємців на строковій службі у складі Збройних Сил України;
 • необізнаність спадкоємців про наявність заповіту тощо.

 

Судовою практикою наразі визначено, що не можуть бути визнані поважними, зокрема, такі причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини:

 • Похилий вік;
 • Необізнаність особи про наявність спадкового майна;
 • Незнання про існування заповіту;
 • Юридична необізнаність позивача щодо строку та порядку прийняття спадщини.
Як скористатися нашими послугами?
 1. Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
 2. Направте запитувані юристом документи.
 3. Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
 4. Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
1 500 грн. за годину роботи
Залишити заявку
Статті по цій темі
Як поновити строк на прийняття спадщини?
Як поновити строк на прийняття спадщини?

Про те, якими є та бувають підстави для встановлення додаткового строку на прийняття спадщини. Які причини суди вважають поважними, а які ні.

Спадкове право
15.06.2020 |  1975
Всі статті по цій темі 
Відгуки
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За...
Докладніше
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За своїм зверненням отримала якісну, позитивну консультацію та впевненість в своїх подальших діях! Рекомендую всім, хто має проблемні відносини з банками та колекторськими установами! Звертайтесь, тут Вам дійсно допоможуть!!!!
Ihor Shafar
21.04.2020
Ihor Shafar
Дуже рекомендую Олександра як висококваліфікованого юриста, все швидко якісно та ефективно.
Лидия Лазько
18.01.2020
Лидия Лазько
Обратилась за консультацией, получила исчерпывающие, понятные для простого человека ответы, советую всем обращаться.
Valery Kupyreva
05.11.2019
Valery Kupyreva
Оказалась в непростой ситуации, которая могла решиться только в судебном порядке. Я занялась поисками адвоката. Встречалась со многими, но так и не смогла выбрать, поскольку их профессионализм оставлял желать лучшего. Поиски продолжались около...
Докладніше
Valery Kupyreva
05.11.2019
Valery Kupyreva
Оказалась в непростой ситуации, которая могла решиться только в судебном порядке. Я занялась поисками адвоката. Встречалась со многими, но так и не смогла выбрать, поскольку их профессионализм оставлял желать лучшего. Поиски продолжались около месяца, пока мне не посоветовали Курочкина Александра. Он действительно профессионал своего дела. При ведении дела в суде продемонстрировал отличные знания закона и права. Добросовестно и очень тщательно изучал документы и материалы дела, глубоко вникал в суть вопроса. Его исковое заявление было аргументированно и грамотно составлено, опиралось на законодательную и нормативную базу.Выражаю искреннюю и глубокую благодарность адвокату Курочкину Александру за высокий профессионализм, компетентность и эффективность, проявленные им при оказании юридической помощи в рамках моего судебного дела.
Всі відгуки