Поновлення строку на одержання спадщини
Цивільним кодексом встановлені чіткі строки прийняття спадщини. Згідно ч. 1 ст. 1270 Цивільного кодексу України цей строк становить шість місяців з дати відкриття спадщини.
Якщо протягом цього строку спадкоємець не вчинить дій, які свідчать про прийняття ним спадщини (подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини), то після спливу шести місяців з дати відкриття спадщини, він не зможе отримати спадщину. При цьому, важливо знати, що якщо спадкоємець постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, то він автоматично визнається таким, що прийняв спадщину.
В принципі, за загальним правилом, спадкоємець, який пропустив строк, може, за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, подати заяву нотаріусу про прийняття спадщини.
Якщо ж домовитися зі спадкоємцями, які прийняли спадщину не вийде, то доведеться звертатися до суду із позовною заявою про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини.
Для надання додаткового строку на прийняття спадщини необхідно довести поважність причин пропуску строку на прийняття спадщини. При цьому, законом не встановлено перелік причин, які можуть вважатися поважними, а тому вирішення спору залежатиме від конкретних обставин справи.
Однак, судова практика наразі визначає наступні причини, що можуть бути визнані поважними:
- тривала хвороба спадкоємців;
- велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна;
- складні умови праці, які, зокрема, пов`язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними;
- перебування спадкоємців на строковій службі у складі Збройних Сил України;
- необізнаність спадкоємців про наявність заповіту тощо.
Судовою практикою наразі визначено, що не можуть бути визнані поважними, зокрема, такі причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини:
- Похилий вік;
- Необізнаність особи про наявність спадкового майна;
- Незнання про існування заповіту;
- Юридична необізнаність позивача щодо строку та порядку прийняття спадщини.
- Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
- Направте запитувані юристом документи.
- Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
- Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
Про те, якими є та бувають підстави для встановлення додаткового строку на прийняття спадщини. Які причини суди вважають поважними, а які ні.





