Послуги

Складання договорів довічного утримання

Іноді в людини може виникнути необхідність в отриманні догляду, однак через певні обставини в неї відсутня можливість отримання такого догляду від родичів, а через фінансове становище оплачувати послуги спеціальної особи складно, або неможливо. В таких випадках, способом виходу з ситуації може бути укладення договору довічного утримання.

Згідно ст. 744 Цивільного кодексу України за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.

Таким чином, в обмін на житловий будинок, квартиру, інше нерухоме майно чи рухоме майно, що має значну цінність відчужувач отримає необхідний йому догляд, а набувач, в обмін на догляд за відчужувачем, отримає у власність визначене в договорі нерухоме чи рухоме майно. При цьому варто пам’ятати, що до смерті відчужувача набувач не має права розпоряджатися (продавати, дарувати, передавати у заставу, тощо) майном, отриманим за договором. Це забезпечується тим, що при нотаріальному посвідченні договору довічного утримання нотаріус одночасно накладає заборону відчуження майна, що передається у власність набувача, про що робиться напис на всіх примірниках договору.

 

Оскільки договір довічного утримання носить тривалий характер і вимагає від набувача постійного виконання своїх обов’язків, щоб уникнути непорозумінь важливо чітко визначити такі обов’язки, наприклад:

  1. Визначити умови забезпечення відчужувача житлом – це може бути будинок чи квартира, щодо яких було укладено договір довічного утримання;
  2. Погодити види матеріального забезпечення, або догляду, які набувач буде зобов’язаний надавати відчужувачу.

 

Звичайно, договором будуть врегульовуватися й інші питання, однак варто звертати особливу увагу саме на вищезазначені пункти, щодо них виникає велика кількість спорів.

Так, частими є позови про розірвання договору довічного утримання у зв’язку невиконанням чи неналежним виконанням набувачем своїх обов’язків, незалежно від його вини. Це пов’язано з тим, що досить часто в договорах довічного утримання положення про, власне, утримання відчужувача прописані розпливчато, що потім породжує негативні наслідки, для вирішення яких необхідна допомога кваліфікованого спеціаліста.

Як скористатися нашими послугами?
  1. Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
  2. Направте запитувані юристом документи.
  3. Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
  4. Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
5 000 грн.
Залишити заявку
Статті по цій темі
Як поновити строк на прийняття спадщини?
Як поновити строк на прийняття спадщини?

Про те, якими є та бувають підстави для встановлення додаткового строку на прийняття спадщини. Які причини суди вважають поважними, а які ні.

Спадкове право
15.06.2020 |  3919
Всі статті по цій темі 
Відгуки
22.06.2022
Віктор
Дуже вдячний пану Олександру за професійну та кваліфіковану допомогу стосовно мого кредиту. Трапилася така прикрість, що банк почав вимагати в якості боргу грошову суму, яку мені нарахували помилково і вона була в 10 разів більше моєї справжньої...
Докладніше
22.06.2022
Віктор
Дуже вдячний пану Олександру за професійну та кваліфіковану допомогу стосовно мого кредиту. Трапилася така прикрість, що банк почав вимагати в якості боргу грошову суму, яку мені нарахували помилково і вона була в 10 разів більше моєї справжньої суми. Якби не кваліфікована допомога пана Олександра, я б і в житті не розібрався з банківською документацією та "дрібними шрифтами", які вони зазвичай пишуть. Тепер працюю з іншим банком. А пану Олександру - вічна подяка за допомогу.
Любовь Пушкарская
19.09.2021
Любовь Пушкарская
Большое спасибо Александру за его профессионально выполненную работу, за его отношение уважительное к клиенту. Побольше бы, в нашей стране таких умных, грамотных специалистов. Ещё раз вам большое спасибо. Здоровья вам и удачи по жизни.
Vlad Demeschuk
18.07.2021
Vlad Demeschuk
Очень хороший адвокат помог мне в моей проблеме , все разобрали отлично , всем советую
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За...
Докладніше
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За своїм зверненням отримала якісну, позитивну консультацію та впевненість в своїх подальших діях! Рекомендую всім, хто має проблемні відносини з банками та колекторськими установами! Звертайтесь, тут Вам дійсно допоможуть!!!!
Всі відгуки