Послуги

Складання договорів довічного утримання

Іноді в людини може виникнути необхідність в отриманні догляду, однак через певні обставини в неї відсутня можливість отримання такого догляду від родичів, а через фінансове становище оплачувати послуги спеціальної особи складно, або неможливо. В таких випадках, способом виходу з ситуації може бути укладення договору довічного утримання.

Згідно ст. 744 Цивільного кодексу України за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.

Таким чином, в обмін на житловий будинок, квартиру, інше нерухоме майно чи рухоме майно, що має значну цінність відчужувач отримає необхідний йому догляд, а набувач, в обмін на догляд за відчужувачем, отримає у власність визначене в договорі нерухоме чи рухоме майно. При цьому варто пам’ятати, що до смерті відчужувача набувач не має права розпоряджатися (продавати, дарувати, передавати у заставу, тощо) майном, отриманим за договором. Це забезпечується тим, що при нотаріальному посвідченні договору довічного утримання нотаріус одночасно накладає заборону відчуження майна, що передається у власність набувача, про що робиться напис на всіх примірниках договору.

 

Оскільки договір довічного утримання носить тривалий характер і вимагає від набувача постійного виконання своїх обов’язків, щоб уникнути непорозумінь важливо чітко визначити такі обов’язки, наприклад:

  1. Визначити умови забезпечення відчужувача житлом – це може бути будинок чи квартира, щодо яких було укладено договір довічного утримання;
  2. Погодити види матеріального забезпечення, або догляду, які набувач буде зобов’язаний надавати відчужувачу.

 

Звичайно, договором будуть врегульовуватися й інші питання, однак варто звертати особливу увагу саме на вищезазначені пункти, щодо них виникає велика кількість спорів.

Так, частими є позови про розірвання договору довічного утримання у зв’язку невиконанням чи неналежним виконанням набувачем своїх обов’язків, незалежно від його вини. Це пов’язано з тим, що досить часто в договорах довічного утримання положення про, власне, утримання відчужувача прописані розпливчато, що потім породжує негативні наслідки, для вирішення яких необхідна допомога кваліфікованого спеціаліста.

Як скористатися нашими послугами?
  1. Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
  2. Направте запитувані юристом документи.
  3. Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
  4. Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
5 000 грн.
Залишити заявку
Статті по цій темі
Як поновити строк на прийняття спадщини?
Як поновити строк на прийняття спадщини?

Про те, якими є та бувають підстави для встановлення додаткового строку на прийняття спадщини. Які причини суди вважають поважними, а які ні.

Спадкове право
15.06.2020 |  3072
Всі статті по цій темі 
Відгуки
Vlad Demeschuk
18.07.2021
Vlad Demeschuk
Очень хороший адвокат помог мне в моей проблеме , все разобрали отлично , всем советую
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За...
Докладніше
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За своїм зверненням отримала якісну, позитивну консультацію та впевненість в своїх подальших діях! Рекомендую всім, хто має проблемні відносини з банками та колекторськими установами! Звертайтесь, тут Вам дійсно допоможуть!!!!
Ihor Shafar
21.04.2020
Ihor Shafar
Дуже рекомендую Олександра як висококваліфікованого юриста, все швидко якісно та ефективно.
Лидия Лазько
18.01.2020
Лидия Лазько
Обратилась за консультацией, получила исчерпывающие, понятные для простого человека ответы, советую всем обращаться.
Всі відгуки