Послуги

Складання, визнання, оскарження спадкових договорів

Спадковий договір, за своєю суттю, є договором про передачу майна відчужувача у власність набувача, де моментом передачі майна є смерть відчужувача. Таким чином, цей вид договорів можна лише номінально віднести до сфери спадкового права.

 

Спадковий договір є дещо схожим з договором довічного утримання, але варто звернути увагу на наступні його особливості:

 1. Виникнення права власності у набувача пов’язане зі смертю відчужувача, на відміну від договору довічного утримання, за яким майно передається набувачу з моменту нотаріального посвідчення та державної реєстрації договору.
 2. За спадковим договором на набувача покладається обов’язок виконувати розпорядження відчужувача. За договором довічного утримання (догляду) набувач зобов’язаний забезпечити відчужувача утриманням та/або доглядом. Таким чином можна визначити низку дій, які набувач буде зобов’язаний вчиняти. При цьому можливий варіант, коли дії вчинятимуться на користь третьої особи (наприклад, родича відчужувача). Однак, для забезпечення належного виконання набувачем своїх обов’язків, необхідно детально їх визначити.
 3. Відповідно до спадкового договору набувач може виконувати свої обов’язки як до, так і після смерті відчужувача. А за договором довічного утримання (догляду), утримання припиняється зі смертю відчужувача.

 

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 1307 Цивільного кодексу України, на майно, визначене у спадковому договорі, нотаріус, який посвідчив цей договір, накладає заборону відчуження. Заповіт, який відчужувач склав щодо майна, вказаного у спадковому договорі, є нікчемним. Таким чином, при укладенні спадкового договору в особи, на користь якої передається майно, є гарантія того, що він точно отримає у власність усе майно, щодо якого був укладений договір.

Оскільки договір довічного утримання може діяти протягом тривалого періоду часу, варто знати також наступне. Може так скластися, що набувач помре раніше за відчужувача. В такому випадку спадковий договір припинить свою дію, а спадкоємці померлого набувача зможуть претендувати хіба що на відшкодування витрат, понесених набувачем при виконанні договору. Це можуть бути досить значні суми, а тому важливо щоб для вирішення цього питання залучався спеціаліст.

 

Ще одним випадком, коли варто звернутися до кваліфікованого юриста є питання, пов’язані з розірванням спадкового договору. В таких ситуаціях має значення низка деталей, від яких залежатиме вирішення спору на Вашу користь. Оскільки кожен такий спір має свої особливості, просто наведемо перелік деяких проблем, з якими можна зіткнутись:

 1. Відчужувач бажає розірвати спадковий договір у зв’язку з невиконанням набувачем його розпоряджень;
 2. Набувач бажає розірвати спадковий договір у зв’язку з неможливістю виконання ним розпоряджень відчужувача;
 3. Набувач передоручив іншій особі доглядати за відчужувачем, якщо це не передбачено спадковим договором;
 4. Спадкоємці бажають визнати спадковий договір недійсним задля отримання спадщини.
Як скористатися нашими послугами?
 1. Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
 2. Направте запитувані юристом документи.
 3. Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
 4. Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
від 3 000 грн.
Залишити заявку
Статті по цій темі
Як поновити строк на прийняття спадщини?
Як поновити строк на прийняття спадщини?

Про те, якими є та бувають підстави для встановлення додаткового строку на прийняття спадщини. Які причини суди вважають поважними, а які ні.

Спадкове право
15.06.2020 |  3856
Всі статті по цій темі 
Відгуки
Любовь Пушкарская
19.09.2021
Любовь Пушкарская
Большое спасибо Александру за его профессионально выполненную работу, за его отношение уважительное к клиенту. Побольше бы, в нашей стране таких умных, грамотных специалистов. Ещё раз вам большое спасибо. Здоровья вам и удачи по жизни.
Vlad Demeschuk
18.07.2021
Vlad Demeschuk
Очень хороший адвокат помог мне в моей проблеме , все разобрали отлично , всем советую
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За...
Докладніше
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За своїм зверненням отримала якісну, позитивну консультацію та впевненість в своїх подальших діях! Рекомендую всім, хто має проблемні відносини з банками та колекторськими установами! Звертайтесь, тут Вам дійсно допоможуть!!!!
Ihor Shafar
21.04.2020
Ihor Shafar
Дуже рекомендую Олександра як висококваліфікованого юриста, все швидко якісно та ефективно.
Всі відгуки