Послуги

Встановлення родинних зв’язків з метою отримання права на спадкування за законом

Цивільним кодексом України встановлено п’ять черг спадкоємців за законом, що охоплюють родичів спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно (ст. 1261-1265 ЦК України).

При видачі свідоцтва про право на спадщину за законом нотаріус перевіряє наявність підстав для закликання до спадкування за законом осіб, які подали заяви про видачу свідоцтва.

Доказом родинних та інших відносин спадкоємців зі спадкодавцем є: свідоцтва органів реєстрації актів цивільного стану, повний витяг з реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису, копії актових записів, копії рішень суду, що набрали законної сили, про встановлення факту родинних та інших відносин.

Однак, бувають випадки, коли особа не може підтвердити наявність родинних відносин, через що їй буде відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину.

У випадках, коли особа не може підтвердити наявність родинних відносин нотаріусу, необхідно звертатися до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.

При цьому, станом на дату звернення до суду з такою заявою, в такої особи мають бути докази того, що вона намагалася скористатися своїм правом на отримання спадщини. Тобто, перш ніж подати таку заяву, необхідно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Через відсутність доказів родинних зв’язків між таким спадкоємцем та спадкодавцем нотаріус видасть постанову про відмову у видачі свідоцтва на спадщину. Цей документ буде доказом того, що в нотаріальному порядку спадкоємець нічого зробити не може, а тому він зобов’язаний звертатися до суду.

 

Окрім постанови нотаріуса про відмову у видачі свідоцтва на спадщину, необхідно також докази, які б свідчили про наявність родинних зв’язків між спадкодавцем та спадкоємцем. Це можуть бути, зокрема:

  • Довідки органів реєстрації актів цивільного стану про неможливість поновлення втрачених записів, внесення змін і доповнень, виправлень у записи актів цивільного стану;
  • Пояснення свідків;
  • Виписки з домових книг, рішення судів, інші документи.

 

Доведення наявності родинних зв’язків між спадкодавцем і спадкоємцем є досить складним, а тому, бажано звернутися до кваліфікованого спеціаліста задля отримання позитивного для Вас судового рішення.

Як скористатися нашими послугами?
  1. Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
  2. Направте запитувані юристом документи.
  3. Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
  4. Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
1 500 грн. за годину роботи
Залишити заявку
Статті по цій темі
Як поновити строк на прийняття спадщини?
Як поновити строк на прийняття спадщини?

Про те, якими є та бувають підстави для встановлення додаткового строку на прийняття спадщини. Які причини суди вважають поважними, а які ні.

Спадкове право
15.06.2020 |  3855
Всі статті по цій темі 
Відгуки
Любовь Пушкарская
19.09.2021
Любовь Пушкарская
Большое спасибо Александру за его профессионально выполненную работу, за его отношение уважительное к клиенту. Побольше бы, в нашей стране таких умных, грамотных специалистов. Ещё раз вам большое спасибо. Здоровья вам и удачи по жизни.
Vlad Demeschuk
18.07.2021
Vlad Demeschuk
Очень хороший адвокат помог мне в моей проблеме , все разобрали отлично , всем советую
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За...
Докладніше
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За своїм зверненням отримала якісну, позитивну консультацію та впевненість в своїх подальших діях! Рекомендую всім, хто має проблемні відносини з банками та колекторськими установами! Звертайтесь, тут Вам дійсно допоможуть!!!!
Ihor Shafar
21.04.2020
Ihor Shafar
Дуже рекомендую Олександра як висококваліфікованого юриста, все швидко якісно та ефективно.
Всі відгуки