Оскарження оцінки майна боржника
Відразу хочемо застерегти, що законом передбачено оскарження оцінки боржника лише у межах виконавчого провадження. У інших випадках суди в задоволенні таких позовних заяв відмовляють. Коли ж буває необхідно оскаржити оцінку. Звичайно за умови, коли вона занижена або завищена (так, так і таке буває).
Більшість кредиторів розуміють, що мало хто захоче купувати з торгів майно по якому у майбутньому можуть бути суди. Ну і звичайно для того, щоб якось привабити покупців просять оцінювача зробити оцінку з мінімальною можливою ціною. За таких умов кредитом зможе якнайшвидше реалізувати майно та отримати живі кошти, хоча і в меншому розмірі. Звичайно така ситуація може на задовольнити боржника адже реалізація майна за заниженою вартістю завдає йому збитків. От у такому випадку він і може прийняти рішення про оскарження.
Що ж стосується завищеної оцінки, то така ситуація може бути не сприятлива для кредитора. Особливо це стосується випадків, коли майно боржника доволі не ліквідне і є розуміння, що за завищеною ціною його точно ніхто не придбає. Така ситуація може бути вигідною для боржника. Торги не відбуваються, кредитор не хоче забирати майно собі. У результаті боржник і надалі користується майном, а кредитор і далі не може повернути свої кошти. От у такому випадку кредитору може бути цікаво оскаржити оцінку для того, щоб продавати майно боржника за реальну ринкову вартість.
Команда нашої компанії має значний досвід у питаннях супроводження виконавчого провадження у тому числі і у питаннях оскарження оцінок. Маємо позитивну практику їх скасування у судовому порядку, що дає можливість обрати правильну тактику роботи та добитися позитивного результату з мінімальними затратами для клієнта.
- Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380503967007.
- Направте запитувані адвокатом документи.
- Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
- Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
Про те, що робити у випадку відчуження майна боржником на користь третіх осіб, з метою ухилення від взятих на себе зобов’язань
Про те, що таке виконавчий напис, чому він такий популярний та актуальна судова практика з приводу його оскарження.
Об’єднана палата Касаційного господарського суду вирішила проблему заміни кредитора у виконавчому провадженні за наявності дійсних договорів відступлення права вимоги.
ВП ВС визначила чи можливе застосування положень статті 625 ЦК до простроченого зобов’язання навіть у випадку розстрочення судом виконання свого судового рішення про стягнення основної суми боргу?
Аналіз актуальних правових висновків в спорах, пов’язаних з примусовим виконанням судових рішень, прийнятих Верховним Судом протягом 2018 року.





