Оскарження оцінки майна боржника
Відразу хочемо застерегти, що законом передбачено оскарження оцінки боржника лише у межах виконавчого провадження. У інших випадках суди в задоволенні таких позовних заяв відмовляють. Коли ж буває необхідно оскаржити оцінку. Звичайно за умови, коли вона занижена або завищена (так, так і таке буває).
Більшість кредиторів розуміють, що мало хто захоче купувати з торгів майно по якому у майбутньому можуть бути суди. Ну і звичайно для того, щоб якось привабити покупців просять оцінювача зробити оцінку з мінімальною можливою ціною. За таких умов кредитом зможе якнайшвидше реалізувати майно та отримати живі кошти, хоча і в меншому розмірі. Звичайно така ситуація може на задовольнити боржника адже реалізація майна за заниженою вартістю завдає йому збитків. От у такому випадку він і може прийняти рішення про оскарження.
Що ж стосується завищеної оцінки, то така ситуація може бути не сприятлива для кредитора. Особливо це стосується випадків, коли майно боржника доволі не ліквідне і є розуміння, що за завищеною ціною його точно ніхто не придбає. Така ситуація може бути вигідною для боржника. Торги не відбуваються, кредитор не хоче забирати майно собі. У результаті боржник і надалі користується майном, а кредитор і далі не може повернути свої кошти. От у такому випадку кредитору може бути цікаво оскаржити оцінку для того, щоб продавати майно боржника за реальну ринкову вартість.
Команда нашої компанії має значний досвід у питаннях супроводження виконавчого провадження у тому числі і у питаннях оскарження оцінок. Маємо позитивну практику їх скасування у судовому порядку, що дає можливість обрати правильну тактику роботи та добитися позитивного результату з мінімальними затратами для клієнта.
- Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380503967007.
- Направте запитувані адвокатом документи.
- Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
- Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
ВП ВС визначила у яких випадках виконавець повинен отримувати дозвіл органу опіки та піклування на реалізацію майна з зареєстрованою дитиною та наслідки відсутності такої дії
ВП ВС відмовилася відступити від позиції, що для реалізації іпотеки обов’язкове повинно бути судове рішення про звернення стягнення на предмет іпотеки
Про те, що робити у випадку відчуження майна боржником на користь третіх осіб, з метою ухилення від взятих на себе зобов’язань
Про те, що таке виконавчий напис, чому він такий популярний та актуальна судова практика з приводу його оскарження.
Об’єднана палата Касаційного господарського суду вирішила проблему заміни кредитора у виконавчому провадженні за наявності дійсних договорів відступлення права вимоги.
ВП ВС визначила чи можливе застосування положень статті 625 ЦК до простроченого зобов’язання навіть у випадку розстрочення судом виконання свого судового рішення про стягнення основної суми боргу?
Аналіз актуальних правових висновків в спорах, пов’язаних з примусовим виконанням судових рішень, прийнятих Верховним Судом протягом 2018 року.




