Послуги

Спори про поділ житлового приміщення

Нерідко житло належить одразу декільком особам. Іноді, в одного з власників може виникнути бажання відділитися від інших власників. Якщо інші власники будуть проти цього, доведеться йти в суд.

 

Взагалі, під поділом житлового приміщення пересічна може матися на увазі одне з двох:

  • Отримати свою частку в майні, що належить в спільній сумісній власності;
  • Фізично розділити житло на декілька частин.

 

Перший випадок є частішим. Наприклад, будинок або квартира була придбана за час шлюбу Сімейним кодексом передбачено, що частки чоловіка і дружини є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними чи шлюбним договором. Це означає, що, за загальним правилом, об’єкт належить одразу обом власникам, без визначення часток.

Оскільки квартира (будинок) вважається неподільним майном, то суд може просто присудити його одному з подружжя, а інший отримає лише грошову компенсацію. Для цього, сторона, якій необхідно присудити майно повністю, повинна прямо виступити з цією ініціативою, отримати згоду іншої сторони на це та внести на депозитний рахунок всю суму компенсації.

Якщо ж обидві сторони спору бажатимуть саме розділу житлового майна, то суд вирішуватиме питання про поділ квартири (будинку) на частки. При цьому, оскільки майно знаходиться в спільній сумісній власності, то сторони, як правило, претендують лише на половину житла.

Однак, суд може зменшити, або збільшити частку одного з подружжя. Для цього треба довести, що один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.

Також, частка чоловіка чи дружини може бути збільшена, якщо з нею (ним) проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.

Другий по-своєму складний, оскільки, окрім юридичних питань, виникає ще й питання фізичної можливості розподілу квартири чи будинку. При цьому, таке можливо лише якщо житло розділене на частки. Якщо ні, то потрібно також виділити частку кожного власника. Встановити технічну можливість такого поділу житла через суд можна, провівши судову експертиза про розподіл нерухомості.

В принципі, з будинком все легше, оскільки можна до відділеної частини підвести комунікації. Однак з квартирою, в більшості випадків, зробити таке не вийде, так як окремо зробити вхід, підвести газ, каналізацію, отоплення, світло не вийде технічно. Тоді, виходом є розподіл лише жилих приміщень. А коридор, кухня, санвузол залишаться в загальному користуванні.

Може також статися так, що в принципі виділ майна можливий, але для цього потрібно відхилитися від розміру часток кожного власника. В такому випадку, суд може змінити розмір часток та присудити власнику, частка якого зменшилась, грошову компенсацію.

Як скористатися нашими послугами?
  1. Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380503967007.
  2. Направте запитувані адвокатом документи.
  3. Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
  4. Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
1 500 грн. за годину роботи
Залишити заявку
Відгуки
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За...
Докладніше
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За своїм зверненням отримала якісну, позитивну консультацію та впевненість в своїх подальших діях! Рекомендую всім, хто має проблемні відносини з банками та колекторськими установами! Звертайтесь, тут Вам дійсно допоможуть!!!!
Ihor Shafar
21.04.2020
Ihor Shafar
Дуже рекомендую Олександра як висококваліфікованого юриста, все швидко якісно та ефективно.
Лидия Лазько
18.01.2020
Лидия Лазько
Обратилась за консультацией, получила исчерпывающие, понятные для простого человека ответы, советую всем обращаться.
Valery Kupyreva
05.11.2019
Valery Kupyreva
Оказалась в непростой ситуации, которая могла решиться только в судебном порядке. Я занялась поисками адвоката. Встречалась со многими, но так и не смогла выбрать, поскольку их профессионализм оставлял желать лучшего. Поиски продолжались около...
Докладніше
Valery Kupyreva
05.11.2019
Valery Kupyreva
Оказалась в непростой ситуации, которая могла решиться только в судебном порядке. Я занялась поисками адвоката. Встречалась со многими, но так и не смогла выбрать, поскольку их профессионализм оставлял желать лучшего. Поиски продолжались около месяца, пока мне не посоветовали Курочкина Александра. Он действительно профессионал своего дела. При ведении дела в суде продемонстрировал отличные знания закона и права. Добросовестно и очень тщательно изучал документы и материалы дела, глубоко вникал в суть вопроса. Его исковое заявление было аргументированно и грамотно составлено, опиралось на законодательную и нормативную базу.Выражаю искреннюю и глубокую благодарность адвокату Курочкину Александру за высокий профессионализм, компетентность и эффективность, проявленные им при оказании юридической помощи в рамках моего судебного дела.
Всі відгуки