Послуги

Вселення в житлове приміщення, виселення з житлового приміщення

Підставою для вселення в житлове приміщення може бути: житлове приміщення є у власності особи, або наймається, піднаймається.

Цивільним кодексом передбачено, що співвласники житлового приміщення володіють і користуються ним спільно, якщо між співвласниками відсутня домовленість про інше. При цьому, члени сім’ї власника, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом.

Таким чином, якщо житлове приміщення (його частина) належить особі на праві власності, то він може як проживати там сам, так і вселити до такого приміщення своїх дружину (чоловіка), дітей, батьків. При цьому, не потрібно отримувати згоду інших співмешканців.

У випадках, коли житло винаймають, все залежить від того, у якій власності знаходиться приміщення. Так, якщо житло є в приватній власності, вселити до нього інших осіб наймач може лише за письмовою згодою власника приміщення. Виключенням є лише вселення до батьків їх неповнолітніх дітей. Якщо ж житло є комунальним, то закон закріпляє за членами сім’ї наймача такі ж права і обов’язки, як і за самим наймачем.

Що стосується виселення, частими випадками є виселення особи у випадку припинення з нею сімейних стосунків. Це пов’язано з тим, що факт припинення сімейних стосунків із власником житла не позбавляє колишніх членів сім'ї права користуватися приміщенням і не буде підставою для їх виселення.

 

У зв’язку з цим, примусово виселити таку особу можна лише за двох підстав:

  1. Член сім'ї власника не проживав у спірному житлі більше ніж один рік.
  2. Член сім'ї власника житла систематично руйнує або псує житлове приміщення, або використовує його не за призначенням, або систематично порушує правила співжиття, робить неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному будинку.

 

В першому випадку суду буде необхідно довести факт того, що особа не проживала в житлі понад один рік. Для цього можна звернутися до ЖЕКу, або ОСББ для отримання довідки про строк відсутності особи в житловому приміщенні. Допоможуть також свідчення сусідів про те, що особа, яку необхідно виселити, тривалий час на проживала в квартирі, будинку.

В другому випадку все складніше, оскільки буде необхідно зібрати докази того, що особа відмовляєтся добровільно виселитися з приміщення, а також того, що спільно проживати з такою особою в одному приміщенні неможливо. Зібрати такі докази без допомоги кваліфікованого юриста буде важко.

Непоодинокими випадками також є виселення з іпотечного житла. У випадку звернення стягнення на жиле приміщення, передане в іпотеку, всі особи, що проживають в ньому, зобов’язані, на письмову вимогу  іпотекодержателя чи нового власника, добровільно звільнити житлове приміщення. В іншому випадку, виселення відбуватиметься в примусовому порядку на підставі рішення суду.

При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 109 Житлового кодексу Громадянам, яких виселяють з жилих приміщень, одночасно надається інше постійне жиле приміщення, за винятком виселення громадян при зверненні стягнення на жилі приміщення, що були придбані ними за рахунок кредиту (позики) банку чи іншої особи, повернення якого забезпечене іпотекою відповідного жилого приміщення. Тобто, у випадку, якщо житлове приміщення було придбане за рахунок кредиту, повернення якого забезпечене іпотекою цього житла, виселення здійснюється без надання іншого житла.

Як для вселення, так і виселення особи з житлового приміщення необхідно володіти спеціальними знаннями, а тому, щоб зберегти свій час та не переживати результат, необхідно звернутися за допомогою до кваліфікованого юриста.

Як скористатися нашими послугами?
  1. Залиште заявку у формі зворотного зв’язку або зателефонуйте за номером телефону +380967326146.
  2. Направте запитувані юристом документи.
  3. Отримайте розгорнуту консультацію по своїй проблемі та дізнайтеся умови співпраці.
  4. Підпишіть договір та очікуйте результати вирішення Вашої проблеми.
від 10 000 грн.
Залишити заявку
Відгуки
Любовь Пушкарская
19.09.2021
Любовь Пушкарская
Большое спасибо Александру за его профессионально выполненную работу, за его отношение уважительное к клиенту. Побольше бы, в нашей стране таких умных, грамотных специалистов. Ещё раз вам большое спасибо. Здоровья вам и удачи по жизни.
Vlad Demeschuk
18.07.2021
Vlad Demeschuk
Очень хороший адвокат помог мне в моей проблеме , все разобрали отлично , всем советую
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За...
Докладніше
Светлана Владимировна
06.08.2020
Светлана Владимировна
Висловлюю велику вдячність адвокату Олександру Курочкіну за його високий професіоналізм у справах щодо кредитних правовідносин! Компетентний, добре обізнаний з регулюючим законодавством та судовою практикою судів Вищих інстанцій спеціаліст! За своїм зверненням отримала якісну, позитивну консультацію та впевненість в своїх подальших діях! Рекомендую всім, хто має проблемні відносини з банками та колекторськими установами! Звертайтесь, тут Вам дійсно допоможуть!!!!
Ihor Shafar
21.04.2020
Ihor Shafar
Дуже рекомендую Олександра як висококваліфікованого юриста, все швидко якісно та ефективно.
Всі відгуки